YENİ ÜREYİL KÖYÜ’NDE ŞENLİK YAPILDI
admin • 25 Mayıs 2011 17:41:27 
YENİ ÜREYİL KÖYÜ’NDE ŞENLİK YAPILDI

 

Şenliklere Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, MHP Bilecik Milletvekili adayı ve Devlet Eski Bakanlarından Bahattin Şeker, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Sertler, Ak Parti İlçe Başkanı Harun Orhan Top,  CHP İlçe Başkanı Hüseyin Elmas, Has Parti İlçe Başkanı Avni Kacır,  İl genel meclis üyeleri, çevre köylerin muhtarları, çevre köy halkı ve Türkiyenin çeşitli yerlerinde ikamet eden yeniüreyilliler katıldı. 
Yoğun ilginin gösterildiği şenliğe katılan protokol mensubu misafirlere Yeniüreyilliler Derneğince günün anısına plaket takdim edildi.
Şenlikte konuşma yapan Yeniüreyilliler Dernek Başkanı Arif Meydan, şunları söyledi.”Yüreğir boyu Oğuz Kağan Destanı'na göre Oğuzların 24 boyundan biridir. Bu boyların Üçoklar kolundan Oğuz Kağan'ın oğlu Dağ Han'ın soyundan geldikleri kabul edilir. Orta Çağ dönemine kadar Ortaasya 'da Seyhun ve Ceyhun ırmaklarının arasındaki Yüreğir havzasında yaşıyorlardı. Daha sonra Moğol istilasından kaçarak anadoluya yerleşmişlerdir. "Yüreğir" kelimesi işleri düzenli, işleri yolunda anlamındadır. Köy derneğimizin kurulması ile köyümüz daha da güzelleşecek ve yine sizlerin destek ve yardımları ile önümüzdeki yıllarda daha güzel şenlikler yapacağız. Köyümüzdeki yetenekli kişilerin tespit edilerek ilimiz ve Türkiye çapında yapılan yarışmalara katılmalarını sağlamak. Türkiyenin çeşitli yerlerine geziler düzenlemek ve dernek üyelerini en az maliyetle gezilere katılımını sağlamak.Futbol, voleybol, satranç, atıcılık ve bunun gibi spor dallarında yetenekli köylülerimizi, ilimizde ve Türkiye genelinde yapılan turnuvalara katılımlarını sağlamak.Üyelerimizin düğün dernek ve bunun gibi organizasyonlarında önderlik yapmak, ve daha sayamadığım bir çok projelerimiz bulunmaktadır. Sizlerin değerli vakitlerini daha fazla meşgul etmek istemiyorum. Son olarak Şenliklerimizin kurulmasında büyük destek sağlayan Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu’na, Başkan yardımcısı Oğuz Sertlere ve Belediye Personeline, dernek binası olarak kullanacağımız eski okulumuzun restorasyonuna katkılarından dolayı Bahattin Şeker’e, Avukat Burhan Delibaş’a, tüm köylülerimize, yardımda bulunan herkese ve buraya teşrif eden tüm misafirlerimize derneğimiz adına çok teşekkür ederim.” dedi.
Şenlikler öğle yemeğinin ardından çevre köylüler ve Yüniüreyilliler arasına yapılan kardeşlik yarışmaları ve hediye çekilişlerinin ardından akşam sona erdi.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments