Yeni Yıla Ağaç Keserek Değil Fidan Dikerek Girelim

Yeni Yıla Ağaç Keserek Değil Fidan Dikerek Girelim

 

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından gönderilen 100 edit Mavi Servi, 100 adet Kara Servi, 50 adet Lübnan Sediri, 50 adet Karaçam, 50 adet Defne olmak üzere  toplam 350 adet tüplü fidan vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

                Tevfikbey Caddesi’nde gerçekleşen ve Orman İşletme İl Müdür Vekili Kemal Kayıran ile İşletme personelinin katıldığı etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

                Kayıran konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“Yeni yıl nedeniyle ormanlardan yılbaşı çamı olarak, çam, göknar gibi ağaçların kesilerek usulsüz olarak temin edilmeye çalışıldığına ilişkin duyumlar alıyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu konu ile ilgili olarak kamuoyuna gerekli açıklamaları yaparak bu duruma müsaade etmeyecekleri ve vatandaşlarımızın fidan ihtiyaçlarının karşılanması yönünde tedbirler alınacağını ifade etmektedirler.

                Bakanımız ve Bölge Müdürümüzün direktifleri doğrultusunda yeni yıla ağaç keserek değil fidan dikerek girelim diyoruz. Bilecik genelinde kaçak yılbaşı çamı kesilmemesi için tüm birimlerimizle teyakkuz halindeyiz. Ayrıca dikilmek üzere 100 adet Mavi Servi, 100 adet Kara Servi, 50 adet Lübnan Sediri, 50 adet Karaçam, 50 adet Defne olmak üzere toplam 350 adet tüplü fidanı vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Vatandaşlarımızın orman ve ağaç sevgisinin artırılması için düzenlediğimiz fidan dağıtım kampanyasına gösterdikleri yoğun ilgiye teşekkür ediyoruz.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam